Obuwie na deszcz dla kobiet – czy warto kupić kalosze?

Gwałtowny deszcz może doprowadzić nawet do chwilowego paraliżu miasta, a niestety często system odprowadzania wody nie pracuje tak jak powinien. Deszczowa pogoda może sprawić wiele problemów z doborem ubrań oraz obuwia, które nie przemaka i gwarantuje komfort podczas noszenia.

Kalosze – czy warto je zakupić?

Coraz częściej można spotkać na ulicach kobiety w kaloszach, choć wcześniej ten rodzaj obuwia kojarzył się typowo z pracami w ogrodzie czy małymi dziećmi. Damskie kalosze obecnie dostępne są w szerokiej gamie kolorów, a nawet wzorów. W sprzedaży można znaleźć modele zarówno klasyczne jak i mocno kolorowe i wzorzyste. Przede wszystkim warto jednak zastanowić się jak często będą używane kalosze. Zdecydowanie nie jest to obuwie uniwersalne, ale bardzo przydatne w przypadku ulewy czy roztapiającego się śniegu. Przydatne są podczas spacerów po lesie czy mieście, w którym szybkie opady deszczu powodują rozległe kałuże.

Tanie czy droższe kalosze – które wybrać?

Obecnie w sprzedaży można znaleźć kalosze w taniej jak i droższej wersji. Najtańsze modele to koszt zaledwie kilkunastu złotych, zaś w przypadku droższych ceny mogą sięgać nawet tysiąca złotych. Warto kierować się jakością – guma używa w najtańszych modelach może być ciężka, przez co but będzie niewygodny. Kalosze damskie krótkie zapewniają komfort w przypadku mniejszych opadów, natomiast modele dłuższe nadają się na większe ulewy czy nawet podtopienia. 

Kalosze mają wiele zalet, ale i wad. Bez wątpienia zapewniają komfort podczas wypraw do lasu czy spacerów podczas opadów. Jest to jednak bardzo specyficzny rodzaj obuwia, w którym ciężko jest chodzić cały dzień czy choćby prowadzić samochód. Przed podjęciem decyzji o zakupie zdecydowanie warto dokładnie przymierzyć kalosze oraz przejść w nich kilka kroków, aby upewnić się, że chodzenie w nich jest łatwe, a but dopasowany jest do stopy.