Buty na lato

Nareszcie nadszedł tak długo oczekiwany przez większość ludzi czas. Lato. Jednak ta pora roku, poza piękną pogodą przynosi również wysoką temperaturę, z którą nasze stopy nie radzą sobie zbyt dobrze. Aby nie zostać ofiarą wysokich temperatur, trzeba wziąć pod uwagę wskazówki prezentowane poniżej i wystrzegać się kilku najpopularniejszych błędów w wyborze obuwia letniego.

Buty są za duże


Mając na sobie buty, które są zbyt duże, za każdym razem podnosząc nogę, napina się mięśnie, aby zapobiec spadnięciu buta. To może spowodować utratę równowagi i upadek. Buty, których rozmiar jest zbyt duży, są tak samo szkodliwe jak te, które są zbyt ciasne, i których noszenie powoduje odciski.

Buty wykonane z nienaturalnych materiałów


W miesiącach letnich szczególnie wskazane jest noszenie butów z naturalnych materiałów, takich jak skóra lub tekstylia. Noszenie sztucznej skóry w ciepłe dni może być niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ wysokie temperatury powodują interakcje różnych składników chemicznych ze skórą. Poza tym takie buty powodują słabą wentylację stóp, co może prowadzić do zakażeń grzybiczych, otarć i uszkodzeń.

Noszenie obuwia ze skóry lakierowanej


W najgorętszych porach roku najlepiej unikać codziennego noszenia obuwia ze skóry lakierowanej. Takie buty nie mają dobrych wyników w zakresie cyrkulacji powietrza i absorpcji wilgoci. Ponadto buty te są podatne na uszkodzenia mechaniczne i zmiany temperatury, co może powodować ich pękanie.

Noszenie całych butów boso


Latem noszenie całych butów (takich jak mokasyny) boso prowadzi do silnego pocenia się i zgrubienia skóry na piętach. Wskazane jest noszenie takich butów ze skarpetami. Jeśli pogoda jest zbyt ciepła aby założyć skarpetki, należy użyć stopek, najlepiej wykonanych z jak najcieńszego materiału. A najlepiej nosić typowo letnie buty, jak sandały czy modne espadryle wiązane. Buty espadryle damskie to jeden z najlepszych wyborów na lato. Są nie tylko śliczne i modne, ale również pozwalają stopom oddychać, co przy gorących, letnich temperaturach jest niezwykle istotne.